3 międzynarodowe ośrodki badawcze

Grupa Ipsen dysponuje trzema ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zlokalizowanymi w klastrach naukowych o ogólnoświatowym znaczeniu: Paris-Saclay we Francji, Oxford w Wielkiej Brytanii oraz Cambridge w Stanach Zjednoczonych. Ośrodki grupy Ipsen znajdują się w pobliżu dużych uniwersyteckich instytutów badawczych, nowoczesnych centrów medycznych oraz firm biotechnologicznych. Współpraca z tymi podmiotami zwiększa dostęp centrów grupy Ipsen do nowych technologii, co umożliwia przyspieszenie odkrywania i wprowadzania do obrotu nowych produktów leczniczych i metod, które poprawiają stan zdrowia i jakość życia pacjentów.

 

Celem otwartego 1 kwietnia 2015 r. ośrodka badawczo-rozwojowego Ipsen Bioscience w Cambridge są badania nad peptydami, głównie w dziedzinie endokrynologii i onkologii.

Ośrodek powstał w otoczeniu wyjątkowo korzystnym dla badań naukowych i medycznych, w sercu jednego z największych na świecie klastrów naukowych. Oprócz naukowców z grupy Ipsen pracują tamprzedstawiciele wielu amerykańskich uczelni i instytutów naukowych (Harvard, Massachusetts Institute of Technology itp.), renomowanych szpitali, liderów branży farmaceutycznej, ale również licznych młodych, innowacyjnych firm, wśród których znajduje się wielu partnerów grupy Ipsen. Grupa funkcjonuje zatem w samym sercu obecnych rewolucji biotechnologicznych, ściśle współpracując z ich głównymi podmiotami.

Wiedza i doświadczenie ośrodka w Cambridge dotyczy przede wszystkim fizjopatologicznych mechanizmów hormonozależnych związanych z neuropeptydami i czynnikami wzrostu. Pracuje tam również zespół, którego zadaniem jest koordynowanie i prowadzenie badań klinicznych w Ameryce Północnej. Ponadto utworzony został specjalny zespół ds. kontaktów grupy z amerykańską Agencją Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA).

 

>13%

Obrotów przekazanych na inwestycje w badania i rozwój w 2015 roku

3

Międzynarodowe ośrodki badań i rozwoju

~300

Pracowników placówek badań i rozwoju

Ostatnia aktualizacja 08/02/2017