3 międzynarodowe ośrodki badawcze

Grupa Ipsen dysponuje trzema ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zlokalizowanymi w klastrach naukowych o ogólnoświatowym znaczeniu: Paris-Saclay we Francji, Oxford w Wielkiej Brytanii oraz Cambridge w Stanach Zjednoczonych. Ośrodki grupy Ipsen znajdują się w pobliżu dużych uniwersyteckich instytutów badawczych, nowoczesnych centrów medycznych oraz firm biotechnologicznych. Współpraca z tymi podmiotami zwiększa dostęp centrów grupy Ipsen do nowych technologii, co umożliwia przyspieszenie odkrywania i wprowadzania do obrotu nowych produktów leczniczych i metod, które poprawiają stan zdrowia i jakość życia pacjentów.

 

Ośrodek badań i rozwoju Les Ulis, położony jest w regionie Paris-Saclay, który skupia kilka tysięcy badaczy. Zespoły Ipsen Innovation prowadzą prace w środowisku zaawansowanym technologicznie, we współpracy z Ecole Polytechnique, CNRS (Narodowe Centrum Badań Naukowych), INSERM (Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych) oraz CEA (Komitet ds. Energii Atomowej).

Jedną z misji największego ośrodka badawczo-rozwojowego Ipsen, utworzonego w 1969 roku, jest wspieranie rozwoju badań klinicznych oraz badań molekularnych, farmakologicznych, farmakodynamicznych i farmakokinetycznych i związanychz bezpieczeństwem nowych cząsteczek w onkologii i neurologii. W ramach realizacji swojej strategii w duchu koncepcji Open Innovation, grupa Ipsen podpisała w styczniu 2016 umowę partnerską z firmą Aepodia w zakresie wczesnych programów badawczo-rozwojowych. Aepodia wnosi do partnerstwa swoje doświadczenie i umiejętności w dziedzinie wczesnego rozwoju klinicznego, a także w realizacji badań klinicznych fazy I. Zespoły Aepodia współpracują również z zespołami Ipsen nad projektowaniem badań klinicznych oraz ich wdrażaniem.

 

>13%

Obrotów przekazanych na inwestycje w badania i rozwój w 2015 roku

3

Międzynarodowe ośrodki badań i rozwoju

~300

Pracowników placówek badań i rozwoju

Ostatnia aktualizacja 08/02/2017